Jowita Bogna Mormul kontakt

Jowita Mormul - życiorys artystyczny

bio jowita mormul

bio

blog jowita mormul

blog

fotografia artystyczna jowita mormul

fotografia

malarstwo jowita mormul

malarstwo

rysunek jowita mormul

rysunek

ilustracja jowita mormul

ilustracja

inne jowita mormul

inne

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Na portrecie fotograficznym Jowita Mormul autorka portfolio, polska artystka, fotografka, malarka, ilustratorka Na portrecie graficznym Jowita Mormul autorka portfolio, spółczesna polska artystka, fotografka, malarka, ilustratorka
Jowita Mormul © Arkadiusz Blomka Jowita Mormul © Jowita Mormul
Artystka wizualna urodzona w Polsce. Mieszka w Warszawie. Pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Doktor sztuk filmowych Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej, Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych Telewizyjnych i Teatralnych w Łodzi. Wcześniej studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie otrzymując tytuł magistra sztuk pięknych Wydziału Malarstwa i tytuł magistra sztuk pięknych Wydziału Grafiki.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 2008 r. członek Rady Artystycznej ZPAF.
Prowadzi wykłady z zakresu fotografii, multimediów i analizy obrazu. Jako twórca swobodnie posługuje się różnymi mediami, uzależniając ich dobór od kontekstu danej pracy. Jej badania koncentrują się na kulturowych procesach programowania ludzkiej tożsamości i kształtowania ciała. Interesuje się rolą pamięci kodyfikowanej w mitach prywatnych i publicznych. Jako inspiracji poszukuje śladów ludzkiej obecności i nieobecności, które stają się podstawą jej działań twórczych.
Zainteresowania: fotografia, film, dźwięk, nowe media, malarstwo, rysunek, ilustracja i kilka innych...
Ulubiony sposób komunikacji: obraz i dźwięk.
Prace są na sprzedaż.
   
back to index all rights reserved © Jowita Bogna Mormul         język polski język angielski